Közérdeklődésre számot tartó témák Internetes magazinja

EuroAstra Internet Magazin

Fintech Banking Summit - dobbantó a világsikerhez

2018. november 20. - EuroAstra

fbsum.jpgIzraeli Fintech tanácsadók és startupok érkeznek Budapestre. A Fintech startupok paradicsomában a jó ötlet villámgyorsan találkozhat a befektető pénzével, az újítások piaci bevezetése pedig globális sikertörténetté válhat. A Fintech Banking Summit-on az iparág hazai kiválóságai mellett izraeli befektetési tanácsadóktól és startupoktól tudhatjuk meg november 22-én, hogy mi a sikerük titka.

 

A siker összetevői szinte tapinthatóak Izraelben. Az innovációhoz szükséges tőke és szaktudás jelen van, a piac kicsi, ám az igények nagyon hasonlítanak az európai és amerikai piachoz. Tökéletesen „tesztpiac” Izrael, amelynek kis mérete miatt a befektetőknek azonnal globális méretekben kell gondolkozniuk, hiszen csak így érhetnek el valódi profitot. A honvédelem itt kiemelt jelentőségű, a versenynek pedig komoly tétje van; szinte társadalmi elvárás tehát az innováció, az újítások kapcsán pedig a gyors döntés, ha annak tárgya valóban hasznos a társadalom szempontjából.

 

Három izraeli startup bemutatkozásával kezdődik meg a 2. Fintech Banking Summit. Elsőként a Sonarax – Payments nevű startup mutat be egy hangalapú technológiát, amely nemcsak a felhasználók azonosítását egyszerűsíti - például online fizetés vagy biztonságos beléptetés esetében – hanem akár a gépek és a különböző környezetek kapcsolódását is. Az Optimove mesterséges intelligencia (AI) alapú marketing eszközöket fejleszt, amelyek az ügyfelek megtartásában és a digitális marketing kampányok kimaxolásában nyújtanak hatékony segítséget. A harmadik startup az Open Legacy pedig egy izgalmas API integrációs platformot mutat be, amely a back-end rendszereket hónapok helyett pillanatok alatt kapcsolja össze a kívánt mobil, felhő, vagy webszolgáltatásokkal és máris el lehet elindítani a digitális szolgáltatást.

 

A banki ökoszisztéma már a közeli jövőben egy nyitott, egységes és globális rendszerré válik, és eltűnnek a határok a digitális és fizikai szolgáltatások között. Milyen esélye lehet a globális piacon egy hazai szolgáltatónak? Mi lesz a bankok és Fintech cégek együttműködésével? A jövő kérdéseiről vitatkozik Bálint Viktor (BnL Growt Parners), Bial Norbert (Euroventures), Mátyásfalvi Kristóf (OTP Digitális Kockázati Tőkealap), és Pereczes János (MKB Fintechlab); a beszélgetést dr. Taksz Ildikó (KPMG) moderálja.

 

Ezután következik a konferencia második izraeli előadója TAL SHARON (Equitech Financial Consulting, FinTech Master), aki az izraeli FinTech jelenkorát, működését és sikerességének titkait mutatja be, majd néhány megoldáson keresztül ismerteti a Startup-ok számára Izraelben kínálkozó lehetőségeket és előnyöket.

 

Egy átfogó pénzforgalmi kultúraváltás küszöbén állunk, és jó eséllyel az EU példaértékű országává válhatunk egy készpénzmentes fizetésforgalmi országként. Kocsis Gergely (RowanHill Global Kft.) ismerteti az ország Fintech Stratégiájához kapcsolható célokat és akciókat, az azonnali fizetés kapcsán látható lehetőségeket, és a megvalósítás során felhasználható legjobb nemzetközi gyakorlatokat.

 

A biztosítók kerekasztalánál Málnay Barnabás (Smartware.Tech & WS) moderálja Radnóti Tibor (Generali), Sallai Linda (CIG Pannónia) és Szota Szabolcs (Smartsurance Technologies Kft.) beszélgetését a csalások felderítésének fejlődéséről, a chatbotok  megbízhatóságáról és természetesen a trendi technológiák, a blockchain, AI, Big Data megfelelő alkalmazásáról.

 

Bár a Gartner friss elemzése szerint a kriptovaluta-láz lecsengőben van, a technológia egészen biztosan velünk marad. Az új típusú pénzügyi modellekben rejlő lehetőségek, előnyök mellett néhány, a hazai piacon is alkalmazható ötletet és már létező megoldást mutat be Benedek Péter (Blockchain Competence Center Kft) .

 

A bankolási szokásokat a következő években alapvetően megváltoztató szabályozói változtatások, a PSD2 és az azonnali fizetés technológiai, jogszabályi és edukációs kihívásait kapcsán  osztják meg gondolataikat egymással és a közönséggel a következő kerekasztal-beszélgetés résztvevői, Csákay Mátyás (MagnetBank), Galló Csaba (CIB Bank) Karsai Gergely (TakarékBank), és Mayer Győző (Giro).

 

A konferencián a hazai pénzintézetek vezetői, a különböző szabályozó testületek tagjai, befektetési vezetők és tanácsadók, üzletfejlesztési igazgatók, IT vezetők, innovátorok, állami pénzügyi vállalatok vezetői, minisztériumok, ügyvédi irodák és pénzügyi tanácsadó cégek képviselői vesznek részt és osztják meg egymással és az érdeklődőkkel gondolataikat az előadások közötti szünetekben.

 

2018. november 22.

Fintech Banking Summit

BMC - Budapest Music Center, Budapest, Mátyás u. 8.

 

https://www.fintech.ap.hu

 

Lantai József

A bejegyzés trackback címe:

https://euroastra.blog.hu/api/trackback/id/tr1414380336

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása