Közérdeklődésre számot tartó témák Internetes magazinja

EuroAstra Internet Magazin

Nemzeti Parki Termék védjegyeket adtak át Pécsett

2019. szeptember 21. - EuroAstra

8298-duna-drava-nemzeti-park-igazgatosag-pecs.jpg2019. szeptember 16-án a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság Tettye Oktatási Központjában öt termelő, összesen 12 terméke kapta meg a Duna-Dráva Nemzeti Parki Termék védjegyet.

A Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság 2019. májusában írt ki pályázatot Nemzeti Parki Termék Védjegy elnyerése tárgyában. Pályázni a következő termékekkel lehetett: vadon termő és termesztett növény, zöldség, gyümölcs, fűszer-, gyógynövény, gomba, fa, szalma, vessző, zsiradék feldolgozásából eredő: krém, paszta, csatni, szörp, tinktúra, szirup, lekvár, zselé, dzsem, aszalvány, fűszerkeverék, savanyúság, tea, olaj, liszt, ecet, szappan, balzsam, fa és szalma kézműves termékek, kosarak.

Az augusztus 22-én, szakértők – M. Balogh Edina, Ferkov Jakab, Závoczky Szabolcs – közreműködésével lezajlott zsűrizés eredményeképp a következő termelők kaptak Nemzeti Parki Termék Védjegy használatára jogosultságot:

  • Herkéné Szebényi Éva: Virágosrét-Rózsafa kecsketej szappan, Bársony elnevezésű juhtejes szappan.
  • Dékány Ferenc: rozmaringos körtelekvár, birsalma lekvár
  • Bocz Csaba: medvehagyma pesztó, medvehagyma krém
  • Schmidt Ágnes: bio fahéjas-mirabell lekvár, bio szederlekvár
  • Harmatos Zoltán: busómaszk-gyermek, busómaszk-felnőtt, ajándéktárgy-mágnes, ajándéktárgy-maszk.

A Nemzeti Parki Termék védjegy használatának célja a védett természeti területeken működő helyi vállalkozások, gazdálkodók, gazdálkodó szervezetek támogatása, termékeik megbecsülésének növelése, piaci lehetőségeik bővítése, a környezettudatosság, a térség természeti, táji és kulturális sajátosságainak, hagyományainak megőrzése jegyében.

Pályázatunk alkalmával a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság védjegyet adományozott azoknak a jellegzetes helyi, kereskedelmi forgalomba hozható élelmiszereknek, melyek természetes alapanyagokból készülnek és igazoltan a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság működési területéről, természetvédelmi oltalom alatt álló területről (nemzeti park, tájvédelmi körzet, természetvédelmi terület, Natura 2000 terület vagy ezen külterületekhez tartozó települések) származnak, és előállításuk a térség hagyományain alapszik. A pályázatot elnyerők 5 évig jogosultak a védjegy használatára, a termékek megjelennek a nemzetiparkitermek.hu oldalon, valamint számos rendezvényen bemutatásra kerülnek országos szinten.

A bejegyzés trackback címe:

https://euroastra.blog.hu/api/trackback/id/tr7715114222

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása